TREKKING

Erciyes’i Yürüyerek Keşfedin

Türkiye’nin en iyi yürüyüş haritasına sahip Erciyes’te sizler için rotalanmış yürüyüş parkurlarında Dağ’ın eşsiz manzarasına eşlik edeceksiniz. Doğayla iç içe, arkadaşlarınızla ve ailenizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bu yürüyüş aktivitesi yaz sezonu boyunca her hafta sonu Erciyes Dağı’nda gerçekleşiyor. Her yaştan doğaseverlerin katılımına açık olan bu aktivite Erciyes A.Ş.’nin profesyonel dağ rehberleri eşliğinde sürdürülüyor. Her cumartesi Tekir bölgesinde toplanan doğaseverler önce, 2.900 metre’de Çobanini Kamp alanında keyifli bir çadır gecesi geçiriyor. Daha sonra sabahın erken saatlerinde başlayan yürüyüş Çobanini çanağı içerisindeki buzul göleti ve sırt bölgesi rotasında devam ediyor. Bu aktivite ile Erciyes'in volkanik arazisini ve buzulları yürüyerek keşfedebilirsiniz.
Detaylı bilgi ve Trekking programına katılmak için Kayseri Erciyes A.Ş.’nin 0352 342 3917 hattından ya da 0533 163 80 39 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Trekking için yanınızda getirmeniz gereken malzemeler ise şunlar;
Uyku Tulumu yada battaniye, yürüyüşe uygun ve dayanıklı spor ayakkabı, küçük sırt çantası, mont, polar, gözlük, şapka, sağlık raporu getirilmesi gerekmektedir.

Erciyes Trekking programı şu şekilde;

Sağlık Raporu getirilmesi zorunlu olup, Hava şartlarına göre saatler değiştirilebilir.