ERCİYES AVRUPA KAR VOLEYBOLU KUPASI TAMAMLANDI

2018 CEV Avrupa Kar Voleybolu Kupası 12-14 Ocak tarihleri arasında Erciyes Develi Kapı’da gerçekleştirildi

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Cev 2018 Avrupa Kar Voleybolu Kupası’na; Belçika, Çekya, İsviçre, İtalya, Letonya, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Türkiye olmak üzere 11 ülkeden 76 sporcu katıldı. 18 kadın, 20 erkek olmak üzere 38 takımın mücadele ettiği müsabakalar kıran kırana mücadelelere sahne oldu.

Final karşılaşmaları sonrası kadınlar kategorisinde Bugra Eryildiz ve Aleyna Vence Türk voleybol takımı Rus rakibini yenerek şampiyon oldu. İkinciliği Ekaterina Syrtseva ve Ksenia Khakimzanova Rus takımı, üçüncülüğü ise Anna Dostalova ve Michaela Knoblochová Slovakya takımı elde etti.

Erkeklerde Rus takımı Taras Myskiv ve Ruslan Daianov şampiyon olurken, ikinciliği Dündar Yıldırım ve Emirhan Türk voleybol takımı elde etti. Üçüncü ise Valeriy Durnin ve Ivan Golovin Rus takımı oldu.

Müsabakalar sonrası dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. Törende sporcuların madalya ve kupalarını Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Alper Sedat Aslandaş, CEV Avrupa Voleybol Konfederasyonu teknik delegesi Anton Fitchenger, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Türk Hava Yolları Kayseri Müdürü Tamer Sisler ve Radison Blu Kayseri Genel Müdürü Atakan Altuğ takdim etti.

Organizasyon uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Türkiye Voleybol Federasyonu ve Kayseri Erciyes A.Ş. işbirliğiyle yürütüldü.

Erciyes Kayak Merkezi

Adres

Erciyes Mah. Erciyes Blv.
Tekir Yaylası No:11 Melikgazi
Kayseri, Türkiye

İletişim

E-Posta: bilgi@kayserierciyes.com.tr
Danışma: +90 352 342 3917
İdari: +90 352 222 8966

BİZİ TAKİP EDİN

Gelişmelerden haberdar olun.© Copyright 2018 Kayseri Erciyes Turizm İnşaat Spor Etkinlikleri San.Tic. A.Ş. - All Rights Reserved