MEGA ETKİNLİK, 24 MART’TA JABBAR KONSERİ İLE TAÇLANIYOR!

Ford Snowkite Dünya Kupası Finali, 22 - 25 Mart 2018 Tarihleri Arasında Erciyes Kayak Merkezi’nde Gerçekleşiyor!

Türkiye’nin hızla yükselen ve cazibe noktası haline gelen kış sporları merkezi Erciyes, son 3 yıldır gerçekleştirdiği ulusal ve global sportif yaşam stili organizasyonları ile dünyadaki en prestijli kış sporları merkezleri ile birlikte anılmaya başlandı.

Son 3 yılda gerçekleşen Snowboard Avrupa Kupası ve Snowboard Dünya Kupa’ları, snowboard sporunun en önemli yıldızlarını Erciyes’te ağırlarken; global mecralardan yapılan canlı yayınlar ile milyarlarca izleyici, Erciyes’in mükemmel pistleri, doğası ve sunduğu yüksek standartlardaki kış kondisyonları ile tanıştı.

Bu sene 03 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen FORD Snowboard Dünya Kupası’ndan sonra bir dünya kupası daha ilk kez Erciyes Kayak Merkezi’ne geliyor.

IKA Snowkite Dünya Kupası Finali, 22 - 25 Mart 2018 tarihleri arasında FORD Snowkite Dünya Kupası olarak Erciyes’te!

Ford Türkiye’nin, kış sezonu aktivasyonları ve tüketici etkileşimi adına büyük ilgi gösterdiği Erciyes’te, sezon başından bu yana Ford Winter Lounge kurgusu ile kış tutkunlarına her gün sürprizler yaşatılırken, test sürüş deneyimleri, Drift Extreme şov etkinliği ve Ford Snowboard Dünya Kupası ile oldukça renkli bir kış sezonu deneyimleniyor.

Hem denizde hem de dağlarda yapılabilen, son yılların en popüler ve hızla yükselen sporu kiteboard sporunun deniz versiyonu adına ülkemizde ve dünyada çok sayıda global organizasyon düzenleyen Uluslararası Kiteboard Federasyonu (IKA), bu yıl ilk kez Snowkite Dünya Kupası serileri gerçekleştirmeye başladı.

Serilerin sonunda dünya şampiyonlarının belli olacağı tarihi müsabaka, bu branşta ülkemizin en donanımlı organizasyon şirketi Playmaker Sports & Entertainment tarafından, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. himayesinde ve FORD isim sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Playmaker Sports & Entertainment, bugüne kadar gerçekleştirdiği 1 Kiteboard Dünya Kupası, 1 Kiteboard Dünya Şampiyonası, 2 Kiteboard Avrupa Şampiyonası, 4 Snowboard Dünya Kupası, 1 Snowboard Avrupa Kupası tecrübesi ile bu kez IKA Snowkite Dünya Kupası Final Etabı’nı Erciyes Develi Kapı’da gerçekleştirecek.

26-28 Ocak’da Reschensee’den başlayan, 14-18 Şubat’ta Roccaraso’da devam eden Snowkite Dünya Kupası serisinin final etabı 22 - 25 Mart tarihleri arasında Erciyes’te yapılacak mega organizasyon ile son bulacak.

Erciyes Kayak Merkezi

Adres

Erciyes Mah. Erciyes Blv.
Tekir Yaylası No:11 Melikgazi
Kayseri, Türkiye

İletişim

E-Posta: bilgi@kayserierciyes.com.tr
Danışma: +90 352 342 3917
İdari: +90 352 222 8966

BİZİ TAKİP EDİN

Gelişmelerden haberdar olun.© Copyright 2018 Kayseri Erciyes Turizm İnşaat Spor Etkinlikleri San.Tic. A.Ş. - All Rights Reserved