2018 SNOWBOARD DÜNYA KUPASI

Ford Snowboard Dünya Kupası” Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş. tarafından ve Ford Türkiye’nin destekleriyle Erciyes’te bu yıl 3’üncü kez düzenlendi. “
 Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS)’ in en prestijli sportif organizasyonlarından biri olan müsabaka için Erciyes Kayak Merkezi Develi Kapı’ da konumlu 2700 Metre rakımlı pistte, 18 ülkeden dünyanın en iyi 85 snowboard sporcusu mücadele etti.

  • NTV SPOR CANLI YAYIN -Yarış sırasında global kış sporları alanında uzman 350 kişilik ekip görev yaptı. Dünya genelinde Eurosport ve 9 global network üzerinden Çin’e, Kore’ye, Japonya’ya, Rusya’dan Avrupa’ya , Amerika’dan İngiltere’ye olmak üzere tüm dünya genelinde 40 farklı ülkede ve NTV Spor üzerinden canlı yayınlanarak, ekranlarda Erciyes-Kayseri Tur olarak yaklaşık 3 milyar kişiye ulaşan müsabakaları, on binlerce kış sporları tutkunu ise yerinde izledi.
  • FİNAL ETABI ERCİYES' TE - İtalya’nın en gözde kayak merkezleri Carezza ve Cortina; global çapta yarışların düzenlendiği Rogla (Slovenya), Bansko (Bulgaristan), Avusturya Alp’lerinin zirvelerinden biri olan Lackenhof gibi dünyaca ünlü kayak merkezlerinde gerçekleşen bu dev organizasyonun final etabı, 3 Mart 2018’de ülkemizin en gelişmiş kış sporları ve turizm üssü Erciyes Kayak Merkezi’nde düzenlendi.
  • NEFES KESEN MÜCADELE Erciyes’in 2700 metre rakımında, Uluslararası Kayak Federasyonu’nun belirlediği pist kondisyonlarında gerçekleşti. Sporcuların nefes kesen mücadelesini, Develi Kapı’da kurulan dev ekranlarda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce spor sever yerinde izledi.
  • SONUÇLAR Müsabakalar sonucunda kadınlarda Rus Milena Bykova altın madalyanın sahibi oldu. Çek Esder Ledecka ikinciliği, Avusturya’dan Daniela Ulbing ise üçüncülüğü elde etti. Erkeklerde ise Alman Stefhan Boumaister birinci, İtalyan Edwin Coratti ikinci ve Slovenya’dan Tim Mastnak ise üçüncülüğü elde etti.
  • DJ PERFORMANSLARI Yarışların ardından, takımlar ve izleyiciler, Erciyes Kayak Merkezi, Develi Kapı’da oluşturulan özel alanda, varil ateşinde ısınarak, DJ performansları ve Jabbar konseriyle eğlendi.

2017 SNOWBOARD DÜNYA KUPASI

Erciyes Kayak Merkezi

          

Adres

Erciyes Mah. Erciyes Blv.
Tekir Yaylası No:11 Melikgazi
Kayseri, Türkiye

İletişim

E-Posta: bilgi@kayserierciyes.com.tr
Danışma: +90 352 342 3917
İdari: +90 352 222 8966

BİZİ TAKİP EDİN

Gelişmelerden haberdar olun.

KAYSERİ ERCİYES A.Ş. , KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURULUŞUDUR.


© Copyright 2018 Kayseri Erciyes Turizm İnşaat Spor Etkinlikleri San.Tic. A.Ş. - All Rights Reserved