ERÜ İLE ERCİYES A.Ş. ARASINDA “ZİRVEDE KARİYER” PROTOKOLÜ YENİDEN İMZALANDI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Kayseri Erciyes A.Ş. arasında geçtiğimiz yıl imzalanan “Zirvede Kariyer” protokolü bu yıl yeniden imzalandı. Yenilenen protokol kapsamında ERÜ’de dil eğitimi alan öğrencilerin kısmi zamanlı olarak Erciyes A.Ş. tarafından çalıştırılabilmelerine devam edilecek.

Erciyes Üniversitesi rektörlük toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, iş birliği protokollerine önem verdiklerini kaydetti.

İmzalanan protokol ile ERÜ öğrencilerinin Erciyes Kayak Merkezi'ne gelen yabancı turistlere dil konusunda Erciyes A.Ş.'ye önemli katkı sağlayacaklarına dikkat çeken Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak üniversite - sanayi işbirliği başta olmak üzere şehrimizin tüm dinamikleri ile protokoller kapsamında işbirliklerimiz ve AR-Ge çalışmalarımız devam ediyor. İmzaladığımız birçok işbirliği protokolü ile öğrencilerimiz hem staj, hem de iş imkânı bulmaktalar. Hatta yabancı uyruklu öğrencilerimiz de bire bir protokoller ile sanayide çalışarak mezun olup ülkelerine döndüklerinde bizim birer kültür elçimiz olarak Kayseri'yi ve Kayseri sanayisini tanıtacaklar. Bu bağlamda hem Öğrencilerimize hem de Erciyes A.Ş.'ye katkı sağlayacak mevcut bir protokolü yeniden imzalıyoruz” dedi.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da imza töreninde yaptığı konuşmada, protokolün önemine dikkat çekerek, üniversite sektör işbirliği kapsamında önemli bir protokole imza attıklarını söyledi.

Cıngı, “Gelen yabancı misafirlerimize işi iyi bilen, iyi yetişmiş, eğitimli insanların hizmet vermesi ve diğer taraftan da öğrencilerimizin farklı kültürlerin buluştuğu bir ortamda tecrübe kazanmaları kapsamında onların kariyerlerine fırsat sağlıyor. Turizm değince akla gelen en önemli unsur tabi ki insan kaynağıdır. Bina yapabiliyorsunuz, teşrif edebiliyorsunuz ama orada hizmeti üretebilecek insan olduğu için eğitimli, global kültüre haiz, dil bilen ve nazik personel ihtiyacı en önemli unsur olarak ortaya çıkıyor. Bu nokta da üniversite öğrencilerimizin belirli kültürü ve birikimi de bizim hizmet kalitemizin artmasına vesile oluyor ve karşılıklı olarak güzel bir işbirliği ortamı doğuyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, protokole imza attı.

Erciyes Kayak Merkezi

Adres

Erciyes Mah. Erciyes Blv.
Tekir Yaylası No:11 Melikgazi
Kayseri, Türkiye

İletişim

E-Posta: bilgi@kayserierciyes.com.tr
Danışma: +90 352 342 3917
İdari: +90 352 222 8966

BİZİ TAKİP EDİN

Gelişmelerden haberdar olun.

KAYSERİ ERCİYES A.Ş. , KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURULUŞUDUR.


© Copyright 2018 Kayseri Erciyes Turizm İnşaat Spor Etkinlikleri San.Tic. A.Ş. - All Rights Reserved