ERCİYES KAYAK MERKEZİ 2020/21 KAYAK SEZONU COVID-19 ÖNLEMLERİ

Aralık 2020'den itibaren Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak ve snowboard için sizleri dört gözle bekliyor olacağız. Bu sezon kayak ve snowbord heyecanımız biraz farklı olacak. Her ne olursa olsun 18 adet son teknoloji mekanik tesis, 34 farklı toplamda 102 km kayak pistleri ve 154 adet suni kar makinesi ile kayak garantisi sunan Erciyes Kayak Merkezi bu sezonda size güzel,keyii ve dinlendirici bir kayak tatili sunacaktır.

Her Şeyden Önce Sağlık Gelir

Aylardır başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere, Turizm Bakanlığı, sağlık uzmanları, doktorlar ve iş dünyası temsilcileri, Türkiye için çok önemli olan turizmin nasıl güvenli bir şekilde yeniden canlandırılabileceği konusunda tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Halihazırda geçerli olan yasal gerekliliklere uygun olarak Erciyes Kayak Merkezi yönetimi de siz değerli misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamayı amaçlayan kapsamlı bir önlemler paketi hazırlamıştır.

Erciyes Kayak Merkezi’nde Covid-19 ‘a Şans Tanımayalım

Sizin için neler yapıyoruz

 • Mekanik tesisler, restoranlar, kayak kiralama vb. tüm tesis girişlerinde, uygulanan ve uyulması gereken COVID-19 tedbirleri ve kurallarının yer aldığı panolar asılarak misafirlerimiz bilgilendirilmektedir. Ayrıca farklı dillerde gün içinde sürekli olarak anons sistemi üzerinden bilet satış noktalarında ve mekanik tesislerde uyarılar yapılacaktır.
 • Sosyal mesafe kurallarına tam uyulabilmesi için bekleme alanlarına mesafe ayraçları konulacaktır.
 • Teleferik kabinlerinde ve / veya sandalyelerde sosyal mesafe kurallarına göre kısıtlamaya gidilebilecektir. Tesisleri kullandığınız sırada maske takmak zorunlu kılınmıştır.
 • Kabinlerin tamamı personellerimiz tarafından periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.
 • Kullanılan dezenfektan Sağlık Bakanlığı yönetmenliğine uygundur. Dezenfekte edilen yüzeylerdeki virüslerin % 99‘unu temizlemektedir. Dezenfektan cilt ve göze zarar vermeyen PH nötr ve %100 biyolojik çözünür maddeler içermektedir.
 • Erciyes Kayak Merkezi’nde ki kayak kiralama yerleri, ilk yardım istasyonları, WC’ ler, ve mekanik tesisler yönetmenliğe uygun olarak dezenfekte edilmektedir.
 • Mekanik tesisler, kayak kiralama yerleri, restoranlar ve kafeler de yeterli ölçüde el dezenfektanları bulunmaktadır.
 • Restoran ve kafelerde masalar arası sosyal mesafe ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından ilan edilmiş olan oturma düzeni ve kurallarına göre dizayn edilmiş durumdadır.
 • Restoran ve kafelerde öngörülen sosyal mesafeyi sağlamak açısından uygun sayıda misafir kabul edilecektir.
 • Menüler temastan kaçınmak için dijital ortama aktarılmaktadır.
 • Restoran ve Kafelerde Müzik performansları fon müzik şeklinde olacaktır. Eğlence organizasyonları sıkı güvenlik tedbirleri ve sosyal mesafe kapsamında gerçekleşecektir.
 • Personellerimiz ilk mesai günü öncesi Covid -19 testine tabi olacaklardır. Misafirlerle temasta olan personellerimize düzenli olarak takip testleri yapılacaktır.
 • Misafirlerle temasta olan tüm personellerimiz maske takma yükümlülüğünde olacaktır. Çalışan tüm personellerimizin mesailerine başlamadan önce ateşleri ölçülmektedir.
 • Sağlık sorunu yaşayan kişiler kayak merkezimizde bulunan sağlık merkezine başvurabilirler. Covid-19 ile alakalı eğitim almış personellerimizde sizlere yönlendirme amaçlı yardımcı olacaklardır.

Birbiriniz için, güvende olmak için neler yapabilirsiniz


Lütfen yanınızda daima ağız ve burun koruması için maske taşıyın ve belirtilen sosyal mesafe sağlanamıyorsa kullanın.

Maske takmanın zorunlu olduğu yerler;

Mekanik tesisler - Bilet satış gişeleri - Teleferik istasyon biniş ve iniş yerleri - Teleferikle hareket halindeyken (kabin, sandalye ,t-bar) - Yürüyen bant kullanımında - WC kullanımında - Kayak kiralama dükkanlarında, tüm kapalı mekanlarda ve sosyal mesafenin sağlanamadığı alanlarda.


Lütfen yabancı kişiler ile aranızda yeterli mesafe bırakın. Mümkün olduğu kadar teleferik kabinlerinde sosyal mesafe kurallarına uyun.


Olası bir COVID-19 enfeksiyonuna işaret edebilecek semptomlarınız varsa (ateş, öksürük, boğaz ağrısı, tat / koku kaybı vb). Lütfen konaklama yerinizde kalın ve derhal konaklama sağlayıcınızın resepsiyonu veya bir doktorla iletişime geçin.


Lütfen görevli çalışanlarımızın davranış tavsiyelerine ve talimatlarına, özellikle de geçerli hijyen düzenlemelerine ilişkin kurallara uyun.


Lütfen teleferik hareket halindeyken kabinlerin havalandırılmasını sağlayın


Lütfen Kullanmış olduğunuz maskeleri veya mendillerinizi teleferik kabinlerinde bırakmayınız. İstasyon alanlarında bulunan çöp kutularına atınız.


Lütfen genel hijyen kurallarına uyun ve ellerinizi düzenli olarak yıkayın. Dezenfektan kutuları teleferik istasyonlarında ve dağ genelinde mevcuttur.


Biz sizleri korumak için turnike geçişlerinde temassız “RFID” bilet sistemi kullanıyoruz. Sizlerde lütfen mümkün olduğunca nakit ödeme yapmaktan kaçının.


Lütfen bireysel sorumluluk alarak, hem kendi sağlığımızı hem de çevremizdeki insanların sağlığını koruyalım. Sağlık Bakanlığı “HES” uygulamasını indirin.


Lütfen el sıkışmaktan kaçınalım.

Lütfen Sağlık / Hijyen uygulamamıza saygı gösterin, tatilinizin tadını çıkarın ve iyi vakit geçirin. Durumu sürekli olarak değerlendiriyor ve Covid-19 uyumluluğumuzu değişen yasal gerekliliklere göre günceliyoruz.

Erciyes Kayak Merkezi

          

Адрес

Erciyes Mah. Erciyes Blv.
Tekir Yaylası No:11 Melikgazi
Kayseri, Türkiye

Контактная Информация

Адрес электронной почты: bilgi@kayserierciyes.com.tr
Справочная : +90 352 342 3917
Администрация : +90 352 222 8966

ПОДПИСЫВАЙТЕСЬ НА НАС



© Copyright 2018 Kayseri Erciyes Turizm İnşaat Spor Etkinlikleri San.Tic. A.Ş. - All Rights Reserved